Kaip veikia automobilio generatorius?

  1. Monika sako:

    Automobilio generatorius – tai elektros energijos šaltinis ir neatsiejama automobilio dalis. Jo veikimo principas yra pagrįstas mechaninės energijos transformavime į elektrą. Gerai veikiantys generatoriai, užtikrina nepertraukiamos elektros srovės padavimą visoms ją naudojančioms automobilio dalims: degimo sistemai, borto kompiuteriui ir kitoms. Tuo pat metu, generatorius palaiko akumuliatoriaus įkrovą. Jo būklė ir galingumas, daro tiesioginę įtaką automobilio patikimumui ir eksploatacijai.

    Automobilio generatoriaus veikia keičiant mechaninę energija į elektros srovę. Taip vyksta dėl tokio reiškinio kaip elektros indukcija – t.y. kintamosios elektros srovės atsiradimas, keičiant magnetinį srautą, tekantį per uždarą kilpą. Generatoriaus atveju, tokia kilpa tarnauja statorius su varine apvija, viduje kurio sukasi rotorius. Tokiu būdu statorius, rotorius ir įtampos reguliatorius sudaro automobilinį generatorių. Pilną konstrukciją taip pat sudaro korpusas iš dviejų dangčių, skriemulys, kuris diržo pagalba perduoda energiją nuo variklio, lygintuviniai diodai keičiantys kintamąją srovę į pastovią, šepetėlių mazgas ir kitos pagalbinės dalys.

    Pasukus raktą automobilio degimo spynelėje, prie statoriaus apvijų pateikiama elektros srovė, kurios pagalba yra paleidžiama sistema ir atsiranda elektromagnetinis laukas. Alkūninis valas pradeda sukti rotorių, generatoriaus diržo pagalba sukant skriemulį. Besisukant rotoriui, magnetinis srautas ritėje palaipsniui keičia savo kryptį. Taip atsitinka dėl to, kad priešais rites atsiranda tai šiaurinis tai pietinis rotoriaus poliai. To dėka, ritėje atsiranda kintamoji srovė, kurios dažnis tiesiogiai priklauso nuo sukimosi dažnio ir polių porų skaičiaus. Ligintuvinių diodų pagalba kintamoji srovė yra keičiama į pastovią, kuri yra paduodama į automobilio boto tinklą. Norint, kad generatorius tarnautų kuo ilgiau, reikia stebėti jo veikimą, tikrinti laidų būklę, diržo įtempimą ir nepainioti akumuliatoriaus polių, kai jį kraunate iš kito automobilio arba pajunginėjant naują įrenginį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>