Kiek kainuoja D kategorijos kursai ?

  1. Viktoras sako:

    D kategorijai priklauso automobiliai, skirti vežti keleivius ir turintys daugiau kaip aštuonias sėdimąsias vietas be vairuotojo vietos. Šie automobiliai gali būti sujungti su priekaba, kurios didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 750 kg.

    Minimalus amžius nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti transporto priemones yra 18 metų. Įprastai D kategorija galima išsilaikyti sulaukus 24 metų, išskyrus asmenis, kurie nustatyta tvarka yra įgiję pradinę profesinę kvalifikaciją vežti keleivius. Baigus kursus, teisę vairuoti D kategorija transporto priemones suteikiama nuo 18 ar 21 metų, priklausomai nuo to pagal kokią programą įgyjama pradinė profesinė kvalifikacija. Tuomet galima vežti keleivius reguliariais reisais, jeigu maršrutas ne ilgesnis kaip 50 km, ir tik teisės aktų nustatyta tvarka įgijus pradinę profesinę kvalifikaciją, vežti keleivius.

    D kategorijos kursai nėra pigūs, todėl prieš pradedant juos lankyti, verta viską pasiskaičiuoti ir numatyti reikiamą pinigų sumą, kad vėliau nereikėtų dėl to nervintis. Atkreipkite dėmesį, kad laikant D kategorijos egzaminą, „Regitra“ nesuteikia autobuso, taigi, jo nuoma turėsite pasirūpinti patys. Autobusą galite išsinuomoti vairavimo mokykloje.

    Laikant D kategorijos egzaminą, transporto priemonių vairuotojai privalo saugiai ir imdamiesi visų būtinų atsargumo priemonių atlikti šiuos veiksmus įprastinėse eismo situacijose: pajudėti po sustojimo aikštelėse, keliuose; išvažiuoti (pasukti) iš kelio į kitą kelią, aikštelę, važiuoti tiesiais keliais, prasilenkti su priešais važiuojančiomis transporto priemonėmis normaliomis ir riboto pločio sąlygomis, taip pat važiuoti vingiuotais keliais, privažiuoti prie sankryžų ir jas kirsti, pasukti į dešinę, kairę, apsisukti, persirikiuoti eismo juostose, įvažiuoti ar išvažiuoti į kelius, turinčius greitėjimo, lėtėjimo juostas. Lenkti, pralenkti, apvažiuoti kitas transporto priemones ar važiuoti šalia jų, važiuoti keliais, kuriuose yra žiedinių sankryžų, geležinkelio pervažų, keleivinio transporto stotelių, pėsčiųjų perėjų, ilgų įkalnių (nuokalnių), taisyklingai sustoti (stovėti) ir išlipti iš transporto priemonės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>