Darbo kambario baldai: kaip išsirinkti?

  1. Simona sako:

    Darbo kambario dažniausiai prireikia kuriantiems ir dirbantiems namie, kai pritrūksta ramaus kampelio susikaupti ir atsiriboti nuo trikdančios aplinkos. Turėti atskirą patalpą, skirtą darbui, visgi, yra prabanga. Šiais laikais tokia vieta dažniausiai derinama su poilsio, atsipalaidavimo zona arba darbui paskiriamas kampas svetainėje.

    Darbo kambario dizainas visiškai priklauso nuo savininko veiklos pobūdžio, juk darbo vietai ar kabinetui pirmiausia keliami funkcionalumo reikalavimai. Pagrindinis akcentas yra darbo stalas. Bet kokiu atveju jį geriausia numatyti prie lango, taip, kad gautų kuo daugiau natūralaus apšvietimo. Jei savininkas dešiniarankis, geriausia, kad pagrindinis šviesos šaltinis būtų iš kairės, jei kairiarankis – iš dešinės, optimalus rašomojo stalo dydis yra 1,4 m x 0,7 m. Kompiuterio stalas dažnai projektuojamas kaip baldas-transformeris, kuris prisitaiko prie esamos ir tuo momentu naudojamos aparatūros.Visi kiti darbo kambario baldai: komodos, lentynos, sekcijos ir kt. sudėliojamos į tokią dėlionę, kurioje vyrauja viena pagrindinė taisyklė: kad būtų patogu ir greita padėti, paimti, pasiekti ir nepamiršti, kur tai padėta.

    Darbo kambaryje svarbią vietą užima kėdė. Ji turi būti stabili, bet leidžianti lengvai ir laisvai judėti bei pasirinkti patogią pozą. Dažnai rekomenduojama pasirinkti ergonominę kėdę. Ergonominės kėdės konstrukcija yra su reguliuojamais porankių aukščiais ir kampais, su kėlimo ir sukimo mechanizmu, leidžiančiu keisti kėdės aukštį bei atlošo atlenkimo kampą. Atminkite, darbo kambario erdvėje privalote jaustis patogiai ir pozityviai, tuomet darbai vyks sklandžiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>