Apgamai – kaip jie skirstomi ir kada sunerimti?

 1. Gitana sako:

  Apgamai yra labai dažnai žmonėms pasitaikantys pigmentiniai odos dariniai. Kai kurie apgamai gali netgi puošti veidą, o kiti trukdyti. Bet svarbiausia yra ne apgamų grožis ar ne grožis. Svarbiau yra žinoti ar apgamas yra piktybinis ar ne.

  Kaip nustatoma ar apgamai yra piktybiniai?

  Odos sutrikimus ir būklę tiria ir gydo gydytojai dermatologai. Dabar savo arsenale gydytojai turi modernius prietaisus, dermatoskopus, kuriais galima lengvai ir greitai nustatyti apgamų rūšį, būklę ir pakitimus. Dermatoskopu galima priartinti darinio mikrostruktūrą, pagal kurią ir yra nusprendžiama ar apgamas yra piktybinis ar ne. Periodiniai patikrinimai taip pat parodo apgamo pakitimus, pagal kuriuos galima spręsti kaip greitai problema (jeigu tokia yra) progresuoja.

  Ką daryti, jeigu tai piktybinis apgamas?

  Visų pirma, reikia suprati, kad piktybiniai apgamai yra pavojingas reiškinys. Šis sutrikimas gali vesti prie labai sudėtingos vėžio formos – melanomos. Stebėkite savo apgamus. Suaugusiam žmogui, bet kokie akivaizdūs pakitimai turėtų sukelti įtarimą, o tai turėtų vesti prie apsilankymo pas gydytoją dermatologą. Požymiai, kuriuos reikia stebėti – apgamo dydžio pakitimai, spalvos pakitimai, apgamo šlapiavimas, skausmas, naujų apgamų atsiradimas. Piktybiniai apgamai, po tyrimo, yra šalinami chirurginiu būdu.

  Kaip galima pašalinti gerybinį apgamą?

  Nepiktybiniai apgamai dažniausiai netampa didele problema ir dažniausiai nėra reikalo juos šalinti. Bet jei apgamas jums trukdo – galite jį pašalinti. Taip pat, kaip ir piktybinius apgamus, nepiktybinius galima pašalinti chirurginiu būdu. Žinoma, tai gali palikti randelį – viskas priklauso nuo apgamo dydžio ir chirurgo rankos miklumo.

  Kitas būdas pašalinti nepiktybinius apgamus yra apgamų šalinimas lazeriu. Tai yra saugi ir neskausminga procedūra, kurios metu galima visiškai pašalinti apgamus ir po kurios nelieka jokių požymių, taip pat ir randų.

  Daugiau informacijos apie apgamų gydymą galite gauti bet kurios poliklinikos dermatologijos skyriuje.

 2. As taip pat turiu ant veido labai didelį apgama. Labai kompleksuoju del jo. Todel mano vienintelis issigelbejimas dekoratyvine kosmetika, kuri siek tiek uzmaskuoja. Gerai, kad sioje srityje vis tobulejama ir atsiranda vis geresniu dekoratyvines kosmetikos produktu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>