Apšvietimo rūšys namuose

 1. Eglė sako:

  Vienas kambarys gali būti naudojamas keliems tikslams. Tai gali būti vieta, kur galėsite atsipalaiduoti, dirbti kompiuteriu, užsiimti menu ir amatais, gaminti maistą, pavalgyti su draugais ir dar daugiau… Štai kodėl apšvietimo ypatybės turi atitikti kambario nustatymą ar pritaikymą. Geriausias patarimas, kurį gali pasiūlyti apšvietimo dizaineris, yra toks: nesvarbu, ką darai ar ką tikiesi pasiekti, kambaryje visada geriausia įrengti trijų tipų apšvietimą. Žmonės dažnai tikisi, kad vienas šviesos šaltinis patenkins visus jų poreikius. Tačiau kiekvienas iš trijų apšvietimo tipų turi tam tikrą funkciją, kad patenkintų konkrečius poreikius, kurie yra užduočių apšvietimas, akcentinis būsto apšvietimas ir aplinkos patalpų apšvietimas.

  Bendrasis arba aplinkos apšvietimas skirtas visam kambariui apšviesti. Jis užtikrina vienodą apšvietimo lygį visoje erdvėje, nepriklausomai nuo kitų apšvietimo šaltinių. Be to, jos tikslas – užtikrinti saugų ir lengvą apšvietimą kambaryje, taip pat sukurti patalpos vaizdą. Aplinkos šviesa „atsimuša“ į sienas, kad apšviestų kuo daugiau erdvės. Tipai, galintys užtikrinti bendrą patalpų apšvietimą: Sietynas, ant lubų montuojamas armatūra, sieninis tvirtinimas, tradiciniai įleidžiami šviestuvai ir (arba) LED apatiniai šviestuvai, tako šviesa, grindų šviestuvas, stalo lempa.

  Aplinkos lauko apšvietimas. Lauko apšvietimas dažniausiai įrengiamas siekiant užtikrinti matomumą ir saugumą aplink pastatą. Taip pat rekomenduojama apšviesti pastato išorę, įėjimus ir laiptus, kad sumažintumėte, o gal ir pašalintumėte traumų riziką, kuri gali atsirasti įeinant ir išeinant iš pastato. Rūšys užtikrinančios aplinkos lauko apšvietimą – garažo ir stogo apšvietimas, pašto žibintas, sieninis apšvietimas.

  Užduočių apšvietimas. Užduočių apšvietimas apšviečia užduotis, kurias asmuo atlieka tam tikroje erdvėje, pavyzdžiui, skaitymą, gaminimą, darbą kompiuteriu. Norint atlikti tokias užduotis, mažesniame kambario židinio taške reikalinga ryškesnė šviesa, taip pat turi būti įrengtas apšvietimo reguliatorius. Kad apšvietimas būtų malonesnis, dažnai geriausia vengti aštrių šviesų ar apšvietimo, kuris meta varginančius šešėlius. Taip pat praktiška įrengti vieną jungiklį pagrindiniam apšvietimui, nepriklausomai nuo bendrojo kambario apšvietimo jungiklio.

  Akcentinis apšvietimas daugiausia naudojamas siekiant sutelkti dėmesį į konkrečią lankytiną vietą arba pasiekti norimą efektą. Toks apšvietimas sukuria didesnės patalpos įspūdį. Dažniau naudojama architektūrinei ypatybei, augalui, skulptūrai ar objektų kolekcijai išryškinti. Paprastai efektyviam akcentiniam apšvietimui židinio taške reikia įrengti tris kartus daugiau šviesos, nei paprastai suteikia aplinkos apšvietimas. Daugiau informacijos: https://www.manomenas.lt/category/meno-sakos/architektura/interjero-dizainas/.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>