Ar draudimas tikrai padeda sutaupyti?

  1. Rita sako:

    Turbūt nei vienam iš mūsų nėra paslaptis, kas yra draudimas – tai tam tikra sutartis, kurioje, sumokėdami tam tikrą pinigų sumą gaunate saugumą dėl tam tikrų nelaimių sukeltų padarinių, bei potencialią paramą tokių įvykių dėka. Vis dėlto, draudimas dabar būtų netgi dar populiaresnis, jei ne vienas klausimas, dažnai kirbantis žmonių galvoje – ar draudimas padeda sutaupyti?

    Šis klausimas yra ganėtinai įdomus, nes jis iš tikro turi dvi puses. Pirmiausia kalbėkime apie pirmąją – pinigais paremtą pusę. Faktas, jog kuo didesnį pelną jums gali atnešti draudimas, tuo jis daugiau ir kainuoja. Tikra tiesa, jog draudimo kainos šiais laikais tikrai nėra menkos. Vis dėlto, juk jei jums atsitiks nelaimė – pinigai sugrįš su kaupu. Taigi kaip reikėtų nuspręsti, ar apsimoka draustis? Tereikia tiesiog pamąstyti – juk draudimo įmonės nėra geradarių grupės, tai yra verslo punktai, kaip ir įvairios parduotuvės ar kito tipo įmonės. Juk logiška, kad jei nebūtų pelno, draudimo įmonės negyvuotų, tad šioje vietoje net nereikėtų gilintis į statistiką, kad suprasti, jog bendrai paėmus, iš piniginės pusės, žmonės pinigų daugiau išleidžia, nei gauna. Vis dėlto, draudimas yra toks dalykas, kuris turi ir kitą pusę. Juk apsidraudus, galite pajusti palengvėjimą dėl vienokios ar kitokios nelaimės, tiesiog nusiimate psichologinę naštą. Taip, iš draudimo uždirbti pavyksta tik vienetams, tačiau draudimas internetu nėra kažkoks loterijos bilietas – tai apsidraudimas nuo nelaimių, su nuostolių atlyginimu nelaimės metu, tad tiesą sakant, apsidraudus jus vienu ar kitu atveju turėtumėte būti laimingi – nelaimės atveju, žala jums bus atlyginta, o jei nelaimės nebus – tuomet galėsite džiaugtis dar vienais, ramiai praėjusiais metais.

    Viską sudėjus, draudimas galbūt ir padeda sutaupyti didesnės rizikos šalyse, tačiau Lietuvoje draudimas ir toliau sėkmingai klesti bei vis didina savo pelną. Vis dėlto, tereikia suprasti, jog draudimas nėra tiesiog prekė, tai yra jūsų galimybė atsipalaiduoti bent vienu klausimu, tad tiesą sakant, apibendrinant, draudimas gal ir nepadeda sutaupyti pinigų, tačiau tikrai padeda sutaupyti nervų bei sveikatos.

  2. Martynas sako:

    Dažnas, bet neteisingas klausimas, kadangi dažniausiai, kalbėdami apie jį, žmonės galvoje turi materialią naudą. Taip, žmonės į draudimą investuoja daugiau, nei iš jo gauna – jei būtų kitaip, draudimo bendrovės neegzistuotų. Vis dėlto, nors daugelis ir šventai tiki tuo, jog pagrindinė draudimo nauda – apsaugojimas nuo finansinių nuostolių, bet tai tampa tiesa tik jei žvelgsime per moralinę prizmę. Juk galimybė gyventi ramiai, nesibaiminant dėl bet kuriuo metu galinčio ištikti turto praradimo, yra žymiai vertingesnė už bet kokius pinigus, todėl net jei naudojantis draudimu ir nebus susiduriama su vienokia ar kitokia nelaime, už kurią būtų galima gauti kompensaciją, dėl to liūdėti tikrai nereikėtų – tai tik reikš, jog draudimas šimtu procentų tinkamai atliko pagrindinę savo funkciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>