Ar saugu gabenti krovinius jūriniais konteineriais?

  1. administratorius sako:

    krovinio gabenimas

    Jei planuojate gabenti krovinius laivais ši informacija jums padės geriau suprasti kaip paruošti, supakuoti ir sudėti prekes į jūrinius konteinerius taip kad jie atlaikytų ilgą kelionę jūra. Ingstad.lt duomenimis dažniausiai pasitaikanti žala transportavimo metu yra dėl vandens užliejimo, fizinio konteinerių sugadinimo (sugniuždymas, pradūrimas) ir neteisingo krovinio tvirtinimo konteinerio viduje. Žalą galite patirtis ir dėl drėgmės kuri kaupiasi konteinerio viduje esant temperatūrų svyravimams. Jūrinių kelių maršrutai kerta tokias žemyno vietas kur dienos būna labai karštos o naktys šaltos todėl reikia stengtis apsisaugoti nuo kuo daugiau rizikos veiksnių. Audrų metu išorinėse eilėse sukrauti konteineriai yra apliejami jūros vandeniu kuris gali prasiskverbti į konteinerių vidų pro duris todėl kroviniai turi būti pakelti nuo žemės, ant padėklų ar kitokios plastikinės ar metalinės taros, rėmų ir pan.

    Gabenant krovinius laivais dalis krovinių sugadinama dėl netinkamo jū tvirtinimo laivo viduje. Konteineriai kraunami vienas ant kito aukštais ir tarpuose tarp jų tvirtinami metalinėmis jungtimis kurių kiekvieną priveržia laivo darbuotojai. Blogai atlikus šį darbą konteineriai nukrenta sugadindami kitus krovinius. Kraunant konteinerius specialiais kranais ir auto krautuvais taip pat pasitaiko klaidų dėl darbuotojų ar technikos kaltės todėl yra labai svarbu tolygiai išdėstyti krovinį konteinerio viduje kad juos aptarnaujanti technika nebūtų išbalansuota ir galėtų suvaldyti. Kai gaunate prekes konteineryje reikia apžiūrėti jo išorę ar nėra pažeidimų, įvertinti viduje sukrautų prekių būklę ir jei pastebėjote apgadintas prekes iš karto informuoti logistikos įmonės atsakingą asmenį, jei žinoma krovinys apdraustas.

    Kaip apsisaugoti nuo krovinio sugadinimo? Prekes kraukite tvarkingai sudėtas ant padėklų, kad neišsibarstytų apsukite plėvelės juosta. Tarp padėklų neturi būti tarpų nes laivui siūbuojant krovinys slidinės grindimis, į tarpus reikia įdėti sutvirtinimus. Sunkius daiktus kraukite padėklo apačioje o lengvus viršuje. Sunkius krovinius stenkitės sudėti centre arba vienodai bet jokiu būdu ne kraštuose. Jei nežinote kiek skirtingi daiktai sveria, pasinaudokite pramoninėmis svarstyklėmis. Niekuomet neprikimškite konteinerio iki lubų nebent tai būtų tokios prekės kurioms nesvarbu ar jos praras prekinę išvaizdą. Ne visada galima tuo pačiu konteineriu siųsti skirtingas prekes todėl įvertinkite ir tai. Pavyzdžiui, kvapą turinčias prekes nerekomenduojamas siųsti su rūbu siunta nes į medžiagą gali susigerti pašalinis kvapas. Ir paskutinis patarimas – visuomet drauskite krovinius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>