Buhalterinė apskaita: ar visi žinome, kas tai?

 1. Gintaras sako:

  Dažnai girdime sąvoką „buhalterinė apskaita“, tačiau daugeliui ji asocijuojasi su nesuprantamu ir sunkiai paaiškinamu dalyku. Tačiau, iš tiesų, buhalterinė apskaita nėra toks sudėtingas dalykas, tačiau jo reikšmė – labai didelė. Taigi, kas yra buhalterinė apskaita ir kam ji reikalinga?

  Buhalterinė apskaita – tai išsamus ir sistemingas įmonės finansinių operacijų registravimas, taip pat įmonės finansinių operacijų apibendrinimas, analizavimas ir ataskaitų teikimas įmonės finansines operacijas ir kitus su įmonės finansais susijusius dalykus prižiūrinčioms institucijoms bei kitoms suinteresuotoms šalims.

  Buhalterinė apskaita yra viena iš svarbiausių įmonės veiklos funkcijų, o šią funkciją atlikti gali tiek vienas įmonėje dirbantis buhalteris, tiek laisvai samdomas buhalteris, tiek įmonės finansų departamentas arba net ir buhalterines paslaugas teikianti įmonė. Tai priklauso nuo įmonės dydžio, jos vykdomų finansinių operacijų kiekio, nuo įmonės poreikių ir kitų aspektų.

  Buhalterinė apskaita yra skirstoma į finansinę apskaitą ir vadybos bei kaštų apskaitą. Finansinės apskaitos tikslas yra informacija apie įmonės finansinę situaciją aprūpinti akcininkus bei potencialius akcininkus, kreditorius, finansų analitikus, ekonomistus ir valstybines institucijas, o vadybos ir kaštų apskaitos tikslas – informacija, reikalinga vadybos sprendimams priimti, pasidalinti su įmonės vadovais ir vadybininkais. Tiek finansinė, tiek valdymo apskaita vykdoma naudojantis ta pačia informacija, tačiau skiriasi jų panaudojimo tikslai: finansinė apskaita dažniausiai atliekama didesniam intervalui, pavyzdžiui, metams, o valdymo – mažesniam, dažniausiai atliekamos mėnesinės arba ketvirtinės apskaitos ataskaitos.

  Buhalterinės apskaitos ataskaitos – itin vertingos, kai yra planuojami sekančių metų verslo augimo tikslai, kai reikalinga išsami informacija apie pinigų srautus.

  Taigi, buhalterinė apskaita nėra nesuprantamas dalykas, tik tereikia suprasti, koks jos tikslas ir kam ji reikalinga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>