Buhalterinės apskaitos paslaugos: kas tai?

 1. Dovilė sako:

  Daugeliui buhalterinė apskaita asocijuojasi su kažkuo labai sudėtingu, tačiau įvardinti sunku, nes dažnai žmogus, kuriam niekada neteko susidurti su buhalterija, nenutuokia, kas, apskritai, yra buhalterinė apskaita. Jis žino tik tiek, kad ji reikalinga kiekvienai įmonei ir kad tuo užsiima įmonės buhalteris.

  Tiesos tame yra: taip, buhalterinė apskaita – sudėtinga ir kompleksiška įmonės veikla, taip, be jos įmonė gyvuoti negali, tačiau buhalteriją tvarkyti gali ne tik įmonės buhalteris. Šiandien galima rinktis ir kitas alternatyvas – laisvai samdomus buhalterius, buhalterines paslaugas teikiančią įmonę. Kurį variantą pasirinkti diktuoja įmonės dydis, buhalterinių duomenų kiekis, laikas, kuris reikalingas visus šiuos duomenis suvaldyti, poreikiai ir pan.

  Buhalterinės apskaitos paslaugos yra labai plačios: nuo įmonės darbuotojų klausimų iki finansinių procesų valdymo. Tačiau pagrindinės yra šios: darbas su pirmine dokumentacija, pirkimo ir pardavimo sąskaitų registravimas, kasos operacijų registravimas, avansinių apyskaitų parengimas, reprezentacinių išlaidų nurašymo aktų parengimas, ilgalaikio turto apskaita, ataskaitų ruošimas (balanso, avansinės apyskaitos, paaiškinamųjų raštų, deklaracijų), apskaitos politikos ir sąskaitų plano parengimas, mokesčių ir įmokų apskaičiavimas, ūkio operacijų valdymas, debitų ir kreditų valdymas, dalyvavimas įmonės patikrinimuose, revizijose, inventorizacijose.

  Kas liečia darbuotojus, buhalteris koordinuoja darbuotojų atrankas, mokymus, kvalifikacijos kėlimus, jų sertifikavimus, taip pat valdo darbo užmokesčio mokėjimus, administruoja darbuotojų socialinio draudimo įmokas, laikinojo nedarbingumo išmokas, kasmetinių atostogų, motinystės atostogų išmokas, pildo žiniaraštį ir apskaičiuoja viršvalandžius. Galiausiai, buhalterio atsakomybėje yra įmonės ploto nuoma, darbuotojų aprūpinimas darbui reikalingomis priemonėmis ir pan.

  Taigi, buhalterijos skyrius, įmonės buhalteris, laisvai samdomas buhalteris ar buhalterines paslaugas teikianti įmonė – kelių daug, tačiau, bet kuriuo atveju, įmonės buhalterinę apskaitą tvarkantis asmuo yra vienas iš svarbiausių ir tas, ant kurio pečių gula bene daugiausiai atsakomybės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>