Dažai luboms: pagal ką išsirinkti?

 1. Morta sako:

  Dažus būtina rinktis kiekvienu atveju atskirai, priklausomai nuo patalpų paskirties, žmonių judėjimo intensyvumo, patalpų drėgnumo, atmosferinio poveikio, individualūs tai namas, ar visuomeninės paskirties patalpos. Gyvenamose patalpose reikia naudoti dažus, kurie neturi kenksmingų medžiagų, yra ekologiškai švarūs ir netoksiški.

  Dažai luboms būna: lateksiniai, viniliniai arba akriliniai. Juos išsirinkti turėtumėte pagal tai, kokios patalpos lubos bus dažomos, pavyzdžiui, vonios kambariui tinkamiausi yra akriliniai dažai, kurie skirti drėgnoms patalpoms, kitoms patalpoms tinkami akriniliniai arba viniliniai dažai. Dažai luboms skiriasi blizgumo lygiu: blizgūs dažai yra lengviau nuvalomi, bet labiau išryškina paviršiaus nelygumus, priešingai nei blizgūs dažai, matiniai yra teplesni, kur kas sunkiau valomi, tačiau mažiau pastebimi paviršių nelygumai, tad matiniais dažais patariama dažyti nelygius, šiurkščius paviršius.

  Miegamuose kambariuose rekomenduojama naudoti matinius dažus, kurie turi adhezinių savybių. Nerekomenduojama naudoti blizgančių, vandeniu skiedžiamų akrilinių dažų. Šie dažai sudaro sluoksnį, kuris tarsi hidroplėvele aptraukia patalpą. Pastebėta, kad namuose pakeitus langus, dėl gerų naujųjų langų hermetinių savybių ir vėdinimo stokos langai aprasoja, ant stiklo kaupiasi vandens lašai. Nudažius blizgančiais akriliniais dažais, tą patį efektą galima gauti ir sienoms. Tai gali sukelti įvairiausius susirgimus, ypač alergiškiems žmonėms, kurių kasmet vis daugėja.

  Butuose gyvenančioms šeimininkėms svarbu, kad netyčia išteptas sienas būtų galima nuvalyti. Yra ir matinių, ir pusiau matinių, ir blizgančių dažų, kuriuos galima ištepus išvalyti drėgnu skudurėliu. Deja, pasitaiko dažų pardavėjų, kurie sako, kad dažai plaunami, pasirodo, kad iš tikrųjų plaunami: paimi sudrėkintą skudurą ir nuplauni dažus.

  Prie kiekvienų dažų turi būti informacija apie pagrindines savybes: paskirtį, pralaidumą garams, atsparumą plovimui, atsparumą trinčiai. Turi būti nurodyta, kuo skiedžiami, ar kenksminga su jais dirbti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>