Eksporto vadybininkas: kokie darbdavio reikalavimai pateikiami šios profesijos atstovams?

 1. Monika sako:

  Prekių ir paslaugų vežimas į kitas šalis šiuo metu yra labai plačiai išvysta sfera. Juk tai suteikia galimybę verslininkams ne tik daugiau uždirbti, tačiau ir išbandyti tokius gaminius, kurie, galbūt, konkrečioje šalyje nėra dažni. Pavyzdžiui, lietuviai garsėja kaip galintys pasiūlyti ypač geros kokybės pieną, tad natūralu, kad jo gaminiai perkami labai aktyviai.

  O visus eksporto darbus prižiūri vadybininkas, kurio tikslas, kad procesas būtų nenutraukiamas, reguliarus ir legalus. Iš eksporto vadybininko yra reikalaujama labai greitos reakcijos, tad natūralu, jog tai darbas – ne kiekvienam.

  • Greita reakcija

  Žinoma, daugiausia dėmesio reikalauja labai greita reakcija į kylančias problemas. Dažniausiai ji reikalauja praktikos, kuri ateina su laiku. Tačiau kuo greičiau reaguoti į bet kokius galimus nesklandumus – būtina, kadangi eksportas yra ta sfera, kuri… negali laukti.

  • Geras užsienio kalbų mokėjimas

  Eksporto vadybininkas dažniausiai geba arba bent jau turėtų gebėti kalbėti keliomis kalbomis. Paprasčiausiai tik tokiu atveju jam pavyks rengti patikimus santykius tarp skirtingų šalių verslininkų. Tiesa, svarbus ne tik geras kalbos mokėjimas, tačiau ir tinkamas kultūros išmanymas.

  • Domėjimasis inovacijomis

  Reikia daugiau dėmesio skirti ir inovacijoms, domėtis jomis, kadangi tai galimybė kur kas paprasčiau atlikti tam tikrus darbus, optimizuoti juos. Natūralu, kad eksporto vadyba turi sekti atnaujinimus, kurie siūlomi ir logistikos sferoje. Žinoma, tam reikia laiko. Tačiau kai myli savo darbą… nėra sunku, tiesa?

  • Domėjimasis įstatymais

  Žinoma, reikia daugiau dėmesio skirti ir įstatymais, kurie kiekvienoje šalyje kinta. Tačiau kuo daugiau dėmesio bus skiriama – tuo galima jaustis ramesniu, kad pavyks gauti svarbiausią informaciją, kuri reikalinga tinkamam darbų atlikimui.
  Tikrai ne kiekvienas gali būti eksporto vadybininkas, kadangi tai darbas, kuris reikalauja ir tam tikrų žmogaus savybių. Visgi, viskas prasideda nuo mokslų, o kai jie tinkamai suprantami – telieka mokytis iš savo bei kitų klaidų ir suteikti verslui garantijas, kad viskas klostysis taip, kaip ir turi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>