ERP: ką reiškia šios trys raidės?

  1. Žilvinas sako:

    Šiandien kalbėdami apie verslą, labai dažnai minime įvairias valdymo sistemas. Iš esmės, pastarieji metai yra įvairių verslo procesų valdymo sistemų kūrimo ir taikymo metai. Taip atsitiko, pirmiausia, dėl to, kad į mūsų darbo kasdienybę nenumaldomai braunasi vis daugiau technologijų, kokia bebūtų profesija, kokia veikla beužsiimtų įmonė, jos veiklos pagrindas yra paremtas šiuolaikinių technologijų taikymu. Taip pat ir kita pusė – žmonės nori mobilumo, greičio ir paprastumo, kad ir kaip tai keistai beskambėtų šiandieniniame moderniame kontekste. Todėl atsirado poreikis, o kartu ir pasiūla įvairių verslo valdymo sistemų, viena iš jų yra ERP sistema.

    ERP – tai įmonės išteklių valdymas (angl. Enterprise resource planning). ERP – tai verslo strategija, kurioje integruotos išteklių valdymo, finansų, prekybos bei kitos funkcijos, padedančios stebėti ir optimizuoti įmonių resursus. ERP sistema, iš esmės, yra sukurta orientuojantis į gamybines įmones, nepriklausomai, kokio masto, kokio pobūdžio gamybą vykdo. Tačiau tam tikri sistemos elementai yra pritaikomi bet kokios srities verslui. Kiekviena verslo valdymo sistema yra sudaryta iš tam tikrų bazinių modulių, t. y., tinkančių visoms sritims, pavyzdžiui, klientų valdymo modulis, projektų valdymo modulis ir t. t.

    Įmonės išteklių valdymo arba gamybos valdymo sistema veikia taikomosios programos pagrindu, prie jos priėjimą turi visi suinteresuoti asmenys. Jie gali realiu laiku įvesti, atnaujinti informaciją, stebėti būseną ir duomenis, juos analizuoti ir daryti išvadas. Tai leidžia realiu laiku arba labai greitai po fakto pamatyti klaidas, neatitikimus ir kitas problemas, o svarbiausia, jas išspręsti su mažiausiomis laiko ir finansų sąnaudomis.

    Taigi, šiandien įmonės be įvairių valdymo sistemų, pavyzdžiui, ERP, praranda daug efektyvumo. Todėl kiekvienai rekomenduojama investuoti į individualias įmonės sprendimams pritaikytą sistemą, apimančią visus įmonėje vykstančius procesus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>