Idėjos, ką padovanoti penkerių metų vaikui gimtadienio proga

 1. Aurelija sako:

  Ne paslaptis, jog penkerių metų vaikai išgyvena itin malonius ir naujus etapus – pradeda mokytis skaityti ir rašyti, daugiau socializuojasi, bei tampa labiau savarankiškesni kasdienėje veikloje. Visa tai – labai svarbu vaikui, kadangi tai prisideda prie jo vystymosi ir brendimo. Būtent dėl to, rekomenduojama atsižvelgti į šiuos aspektus ir pagal juos dairytis dovanos mažyliui. Na, o kad būtų bent kiek lengviau, šiame straipsnyje pateiksime keletą idėjų, ką būtų galima padovanoti penkerių metų vaikui gimtadienio proga.

  Konstruktoriai

  Greičiausiai tikrai neprašausite, jei penkiamečiui nupirksite konstruktorių, kadangi jis leidžia atsiskleisti vaiko kūrybiškumui bei nevaržomai kurti. Iš LEGO ar kitų firmų konstruktorių kaladėlių galima pastatyti bet ką, kas tik atsiras vaiko vaizduotėje. Nors iš pirmo karto, norimas objektas gali ir nesigauti, tačiau tai tikrai nėra blogai, kadangi taip yra skatinamas problemų sprendimas bei kritinis mąstymas. Negana to, jei išrinksite vaikui tam tikrą teminį konstruktorių, pavyzdžiui, surenkamą policijos nuovadą, gaisrinės stotį, lenktyninę mašiną ar panašiai, ugdysite jo kantrybę bei koncentraciją, nes norint surinkti kažkurį objektą, reikia vadovautis prie konstruktoriaus pridedama instrukcija. Šių žaislų pasirinkimas yra be galo didelis, tad tikrai rasite kiekvienam vaikui labiausiai tinkantį rinkinį, nesvarbu, ar tai būtų berniukas, ar mergaitė.

  Muzikiniai žaislai

  Kuomet pagalvojame apie muzikinius žaislus, daugeliui pirmiausia kyla mintis apie kūdikiams skirtus žaislus, turinčius įvairius muzikinius mygtukus. Kaip bebūtų, yra ir vyresniems vaikams pritaikytų bei juos dominančių muzikinių žaislų, tarp kurių: karaokė mikrofonai, pianinai, sintezatoriai, gitaros, muzikiniai būgnai, saksofonai ir taip toliau. Kaip galite matyti, asortimentas tiesiog milžiniškas! Muzikiniai žaislai gali būti puiki dovana vaikams, kurie mėgsta dainuoti ar lanko tam tikrus muzikinius būrelius, tačiau taip pat šie žaislai gali patikti ir vaikams, kol kas neturintiems nieko bendro su muzika. Įsivaizduokite, galbūt kaip tik ši dovana bus tai, kas padės suprasti vaikui, kokie yra jo pomėgiai bei kokius užsiėmimus jis norėtų lankyti. Jei susidomėjote, muzikiniai žaislai iš varle.lt bus kaip tik tai, ko ieškote – čia rasite gerą kainos ir kokybės santykį!

  Stalo žaidimai

  Kaip jau minėjome, penktieji vaiko gyvenimo metai yra kaip tik tas amžius, kuomet jis nori daugiau socializuotis su kitais vaikais, megzti naujas draugystes bei bendradarbiauti. Būtent dėl to dar viena rekomenduojama dovanos idėja yra stalo žaidimai. Galbūt pagalvosite, jog jie gali būti skirti tik vyresniems vaikams, tačiau tai tikrai nėra tiesa – šiuo metu galima rasti visų amžiaus grupių vaikams pritaikytus žaidimus, tad kuomet rinksite, kuris iš jų būtų įdomiausias jūsų vaikui, būtinai atkreipkite dėmesį į tai, koks rekomenduojamas amžius yra nurodytas ant žaidimo pakuotės. Nuostabi idėja gali būti padovanoti tokį stalo žaidimą, kurį galėtų žaisti visa šeima – tokiu būdu bus stiprinamas šeimos ryšys bei bus proga daugiau laiko praleisti kartu.

  Vaikiška virtuvėlė

  Kitas, kūrybą ir vaizduotę skatinantis žaislas – vaikiška virtuvėlė. Iš tiesų šis imitacinis žaislas itin įtraukia bei yra naudingas tuo, jog suteikia vaikui naujų žinių, plečia žodyną, skatina domėtis ir klausti. Priklausomai nuo norų ir poreikių, galima rinktis medines arba plastmasines virtuvėles, turinčias papildomas funkcijas – tarkime, skleisti įvairius garsus, turėti įjungiamas švieseles ar net veikiantį kraną. Žinoma, įprastai kuo daugiau skirtingų funkcijų turi vaikiška virtuvėlė, tuo jos kaina bus didesnė, tad prieš rinkdami ją, nusistatykite aiškų biudžetą, kiek tokiai dovanai galite išleisti. Jei tai atrodo jūsų vaikui tinkamiausia dovana, tuomet nieko nelaukite ir įsigykite virtuvėles vaikams!

  Kūrybiniai rinkiniai

  Jei vaikas, kuriam ieškote dovanos, mėgsta užsiimti rankdarbiais bei kūrybiniais darbeliais, galbūt geriausia būtų jam išrinkti su tuo susijusį rinkinį? Galima rasti apyrankių bei kitų papuošalų vėrimo, kambario dekoracijų gaminimo, įvairių eksperimentų atlikimo ir panašius rinkinius, kurie padės smagiai ir kūrybiškai praleisti laiką. Kūrybiniai rinkiniai tikrai nėra skirti vien mergaitėms, skirtų berniukams taip galima rasti gana nemažai.

  Taigi, tikimės, jog šis straipsnis buvo naudingas ir radote kažką, kas tiktų jūsų vaikui!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>