Ką aplankyti Lietuvoje?

  1. administratorius sako:

    Savaitgalio kelionės Lietuvoje, kur nuvykti? Kelione po Lietuvą automobiliu gali būti puiki šeimos išvyka. Keliones po Lietuva maršrutai gali būti tiek vietiniai tiek tolimieji, kaip kelionė prie jūros. Dienos kelionė Lietuvoje gali būti aplankyti muziejus arba aplinkines gamtos vietas. Dviejų dienų kelionė po Lietuvą gali būti puiki proga išvykti prie jūros. Lietuva turi tik apie 90 km pajūrio. Tai nėra daug, palyginti su mūsų kaimynais, bet tie kilometrai yra labai gerai išnaudoti! Čia rasite mažus mielus žvejų kaimelius, ilgus balto smėlio paplūdimius, neužšąlančią uostą Klaipėdoje (vieną iš nedaugelio šiauriausioje Europoje!), vakarėlių miestelį Palangą ir net į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktą Kuršių neriją, dar vadinamą Neringa!

    Lietuvos pajūrio balto smėlio paplūdimiai
    Jei atvyksite į Lietuvos pajūrį žiemos metu, greičiausiai nieko nebus, bet vasaros mėnesiais čia tikrai gausu. Vasarą Palanga tampa Lietuvos vakarėlių sostine. Net kai kurie naktiniai klubai iš Kauno ir Vilniaus vasaros laikui užsidaro ir važiuoja į Palangą. Tai vieta, kur vyksta vakarėliai! Kartais juokaujame, kad Palanga – tarsi Lietuvos Majamis. Jei nesate vakarėlių žmogus ir nemėgstate minios žmonių, galite įsikurti Klaipėdoje arba viename iš Kuršių nerijos žvejų kaimelių.

    Klaipėda yra pagrindinis Lietuvos uostas. Tai jau seniai Vokietijos miestas, todėl Klaipėdos senamiestyje gali pajusti, kad esi Vokietijoje. Paprastai Klaipėdoje yra mažiau žmonių nei Palangoje, nes pagrindiniai paplūdimiai yra kiek toliau nuo miesto centro. Didžiausias renginys Klaipėdoje – „Jūros šventė“, vykstanti paskutinį liepos savaitgalį. Tai labai užimta, bet labai smagu, jei mėgstate vietinius renginius. Klaipėda yra apie 30 km nuo Palangos ir vos kelios minutės kelio keltu nuo Kuršių nerijos, kuri yra nuostabi Lietuvos traukos vieta, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Šis unikalus žemės sklypas driekiasi apie 98 km ilgio, o plotis svyruoja nuo 400 m (!) iki 4 km. Vienoje pusėje rasite Kuršių marias, tačiau vos per kelias minutes galėsite mėgautis Baltijos jūra su balto smėlio paplūdimiais. Pusė priklauso Lietuvai, kita pusė – Rusijai (Kaliningrado sričiai). Keli maži žvejų kaimeliai vilioja keliautojus apsistoti Kuršių nerijoje ir pajusti visą jos grožį. Bene žinomiausia – Nida. Jis yra didžiausias Kuršių nerijoje ir turi daugiausiai lankytinų vietų. Nidoje būtina aplankyti balto smėlio kopas. Galite jaustis kaip deserte. Ir iš tų smėlio kopų matosi Rusija, nes Nida yra prie pat Rusijos sienos. Čia galima rasti net Jeano Paulo Sartre’o skulptūrą, kuri 1965 m. nufotografuota besimėgaujant Kuršių nerijos gamta. Taip pat porą metų joje gyveno garsus vokiečių romanistas Thomas Mannas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>