Ką reikia žinoti apie Kalėdas?

  1. Tomas sako:

    Visame pasaulyje yra švenčiamos įvairios religinės šventės. Vieni žmonės tokias šventes ignoruoja ir mano, kad toks šventimas yra tik laiko švaistymas, o kiti religinių švenčių nepraleidžia ir jas švenčia. Viena iš populiariausių ir visų mėgiamiausių švenčių yra Kalėdos.
    Vieni Kalėdas laiko saulės sugrįžimo, kiti Jėzaus gimimo švente. Lietuvoje Kalėdos yra švenčiamos gruodžio 25-ąją dieną, visi žmonės prieš Kalėdas savo draugams bei artimiesiems perka įvairiausias dovanas, namuose įvairiausių formų bei spalvų žaisliukais puošia Kalėdinę eglutę. Nuo pat mažens kiekvienas vaikas tiki, kad visas dovanas po Kalėdinės eglutės, Kūčių naktį, padeda Kalėdų senelis, todėl patiems jauniausiems ši šventė atrodo itin stebuklinga ir yra laukiamiausia. Visos šeimos, kurios švenčia Kalėdas, turi savo papročių: virš židinio kabinamos Kalėdinės kojinės, Kūčių vakarą vaikams sekamos Kalėdinės pasakos, kepami Kalėdiniai sausainiai, pyragaičiai, įvairiaspalvėmis, mirgančiomis lemputėmis puošiami namai ir net kiemai ir beveik kiekviena šeima per Kalėdas eina į bažnyčią.
    Kai atsitiktinio žmogaus yra paklausiama, koks jausmas jį apima artėjant Kalėdoms, dažniausiai pirmas žodis yra – stebuklingas. Labai sunku apibūdinti Kalėdinę nuotaiką. Aplinkiniai, draugai, šeima, visi būna su šypsena, visi laimingi, kur tik eini, kur tik važiuoji – visur mirga įvairiaspalvės lemputės, matomi plakatai, kuriuose parašyti šilti Kalėdiniai sveikinimai, visose parduotuvėse tvyro šventinė nuotaika.
    Šią šventę švenčia beveik visi, nėra tokios šventės, kuri savo šilta nuotaika ir aplinka prilygtų Kalėdoms, nes tik per Kalėdas visi lyg paskęsta šios nuostabios šventės jaukioje aplinkoje. Apie Kalėdas yra sukurta daug posakių. Sakoma, kad Kalėdos – tai stebuklų metas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>