Kaip įpratinti vaiką maitintis sveikai?

 1. Sandra sako:

  Priversti vaikus sveikiau maitintis ir domėtis sveika mityba nėra lengva užduotis. Prasidėjus mokslo metams rutina tampa sudėtingesnė, nes vaikai didžiąją laiko dalį praleidžia mokykloje ir turi daugiau laisvės rinktis, ką ir kada valgyti. Tačiau, pasak specialistų, pripratinti vaikus prie sveikesnio maisto pasirinkimo nėra sunku, o tam pakanka kelių pagrindinių taisyklių. Pagrindiniai sveikos mitybos principai paprasti: reikia maitintis maždaug penkis kartus per dieną, rinktis kuo grynesnį ir įvairesnį maistą, valgyti daugiau daržovių, vengti pusfabrikačių ir greito maisto, iš anksto planuoti maitinimą ir pan. Kas padeda formuoti vaiko pasirinkimus? Kokios sveikos mitybos taisyklės vaikams?

  Mokykite vaiką pasirinkti produktus parduotuvėje

  Kartas nuo karto rekomenduojama apsipirkti su savimi pasiimti ir vaikus, taip pat kalbėti apie sveiką mitybą vaikams. Galimybė planuoti, ką ir kada valgyti kartu, kartu rinktis produktus, padės vaikams mokytis. Rinkdamiesi produktus parduotuvėje įtraukite ir vaikus. Tačiau turėtumėte elgtis atsargiai, pavyzdžiui, klausimą ką norite valgyti šį vakarą reikėtų susiaurinti iki klausimo mėgstate šią žuvį ar tą žuvį. Reguliariai aplankykite vertingo maisto produktus – daržoves, grūdus. Taip vaikas ugdys teisingus pirkimo įpročius.

  Gaminkite kartu su vaiku

  Rekomenduojama leisti vaikams maistą gaminti savarankiškai ir išmokyti tai daryti. Specialistų teigimu, kartais tėvai be reikalo abejoja savo vaikų galimybėmis patiems pasigaminti užkandžių ar net sveikesnių patiekalų. Tam, kad vaikas išmoktų pasigaminti konkretų patiekalą, labai svarbu jį pasigaminti kartu su vaiku bent kelis kartus. Kad kitą dieną vaikas pats tą patiekalą pasigamintų, svarbu įspėti jį išvakarėse. Paruoškite patiekalams ruošti reikiamus ingredientus arba ruoškite iš dalies paruoštus patiekalus galutiniam gamybos etapui. Gaminti maistą vaikus galima išmokyti ir žaidimų forma – tam pravers tokie aksesuarai kaip vaikiškos žaislinės virtuvėlės, žaislinės kriauklės, įrankiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>