Kaip pašalinti raudono vyno dėmes iš audinio?

  1. Paulius sako:

    Yra keletas dėmių kurias sunku išvalyti, ir žinoma reikia labai greitai pašalinti tas dėmes… Raudonojo vyno dėmes būtų pastarajai kategorijai. Nuo kruopščiai plaunant rankomis audinys tiesiog susiraukšlėja, audinys dedamas iškarto į skalbimo mašiną, bet vistiek tos dėmės lieka, yra efektyvių metodų kuriais galite atsikratyti tų baisių raudono vyno dėmių.

    Dėmę reikia nedelsiant pavalyti popieriniu rankšluoščiu. Tai yra sausas valymas, kai popierius sutraukia vyna, galime teigti, kad tai padeda vėliau dėmių valikliui pašalinti dėmes. Tada pabarstykite valgomąja druska. Paskui išskalaukite ir išskalbkite šaltame vandenyje. Vyno dėmėms valyti iš baltų audinių paruoškite 6 proc. vandenilio peroksido ir 10 šaukštelių perhidrolio, ištirpinto stiklinėje distiliuoto vandens, tirpalą. Į šį tirpalą įlašinę 5 – 6 lašus amoniako, juo sudrėkinkite dėmę ir jos vietą patrinkite sausu rankšluosčiu, paskalaukite vandeniu ir išdžiovinkite vėdinamoje vietoje.

    Baltuose audiniuose esančias senas vyno dėmes suvilgykite kempine, pamirkyta tokiame skiedinyje : 10 ml spirito , 1 ml 5 proc. amoniako tirpalo ir 50 ml distiliuoto vandens. Apdorotas vietas paskalaukite šiltu vandeniu ir nusausinkite rankšluosčiu. Jeigu audinyje liko dėmės pėdsakų, juos suvilgykite keliais lašais šilto glicerino ir palaikykite 30 – 35 minutes. Paskui tas vietas paskalaukite vandeniu, patrinkite drėgna kempine ir pabarstykite talku[muilo akmeniu]. Jeigu liko gelsvas atspalvis, audinį balinkite 3 proc. peroksidu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>