Kas per šventė yra Kūčios?

 1. Tomas sako:

  Kūčios – tai vienareikšmiškai viena svarbiausių švenčių metuose. Pilnas stalas maisto, paisomos senovės tradicijos, šeima bei tam tikra įžanga į Kalėdų šventę – visa tai yra tikros Kūčios. Kokie yra išskirtiniai šios šventės bruožai? Visa tai be abejo susiję su maistu – dvylika patiekalų, „plotkelės“ bei aguonų pienas. Nors tai tėra detalės,tačiau visa tai sudėjus į vieną vietą, gaunasi įspūdingai papročius primenanti aplinka. Vis dėlto, faktas, jog visų šių papročių populiarumas su laiku vis mažėja, o Kūčios pamažu tampa mirštančia švente. Kodėl taip yra? Tikriausiai dėl to, jog vis daugiau žmonių palieka savo šeimas bei išvyksta svetur, kiti tuo tarpu tiesiog į Kūčias nežiūri kaip į rimtą šventę. Tai yra tikrai liūdna tendencija, kadangi Kūčios yra tradicijų bei papročių lobynas, tad šią šventę reikia saugoti kiek tik įmanoma labiau. Vis dėlto, ar realu, kad Kūčios ir toliau gyvuos? Nors tendencijos ir nėra malonios, tačiau faktas, jog Kūčios nors ir pamažu praranda savo populiarumą, tačiau dar tikrai neprarado jo viso. Žmonės ir toliau stengiasi perduoti šios šventės papročius savo vaikams bei anūkams, tad realiai, faktas, jog Kūčios nors ir nebe taip stipriai, tačiau gyvuos dar ilgą laiką.

  Viską sudėjus, Kūčios – tai nebe reikalo viena svarbiausių švenčių metuose, kadangi ši šventė yra reta akimirka pabėgti nuo kasdieninės rutinos bei priimti senovės lietuvių palikimą. Telieka nuoširdžiai tikėtis, kad Kūčios ir toliau sėkmingai gyvuos, o žmonės supras, kad yra tokių dalykų, kurių praleisti tikrai neverta.

 2. Eglė sako:

  Kūčios – tai viena iš svarbiausių švenčių metuose. Kūčių sveikinimai ir jų svarba yra milžiniška, kadangi šios šventės metu susirenka visa šeima, bei vakaras tampa nuostabiu, kone stebuklingu.

 3. Julius sako:

  Kūčios yra religinė šventė, todėl man, kaip jokio tikėjimo nepripažįstančiam žmogui, švęsti Kūčių kaip ir nederėtų. Vis dėlto, bent jau mano asmeniniu atveju, Kūčios jau išaugo iš religinio kiauto – ilgi metai minint šią dieną tapo gilia šeimos tradicija, kurios praleisti tiesiog nevalia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>