Katilų kaina – patikimas kriterijus?

 1. Edmundas sako:

  Katilinės įrengimas – vienas iš pirmųjų darbų įrenginėjant naują būstą, o apie tai, kokio tipo šildymas bus namuose, galvoti reikia prieš prasidedant statyboms. Šildymo sistemos projektavimas ir įrengimas reikalauja ypatingo dėmesio, o taupyti šioje srityje – nevalia. Tačiau, nepaisant visko, žmonės vis tiek visada nori sutaupyti ir vienas iš katilo pasirinkimo kriterijų tampa šildymo bei paties katilo kaina.

  Populiariausi katilai yra kūrenami kietu kuru arba dujomis. Jie skiriasi kaip diena ir naktis, skiriasi ir jų kaina, tačiau tiek vieni, tiek kiti katilai kaina, kurią siūlo skirtingi pardavėjai, gali skirtis, todėl svarbu įvertinti to paties katilo kainą skirtingose prekybos vietose.

  Kieto kuro katilai – pigiausias pastatų šildymo būdas, tačiau reikalaujantis bene daugiausiai priežiūros. Be kita ko, patys kieto kuro katilai nėra brangūs. Kieto kuro katilai kūrenami anglimis, malkomis, koksu, medžio pjuvenų bei durpių briketais, todėl pasirinkus kieto kuro katilą, būtina įrengti vietą laikyti kurui. Taip pat kieto kuro katilai sukelia nepatogumų norint žiemą išvykti ilgesniam laikui, nes katilą nuolat reikia papildyti kuru, užkurti ir prižiūrėti.

  Dujiniai katilai – brangesni, tačiau, žvelgiant į ateitį, tai taip pat ne itin brangus šildymo būdas, sparčiai populiarėjantis naujos statybos arba renovuotuose pastatuose. Didžiausi dujinio katilo privalumai – tai, kad jam nereikalinga katilinė, todėl šis šildymo būdas tinkamas mažiems būstams, ir tai, kad šis šildymo būdas reikalauja mažiausiai priežiūros. Nereikia sandėliuoti kuro, nereikia nuolat jo prižiūrėti, tereikia nustatyti norimą temperatūrą, katilą degantį galima palikti net išvykus, o temperatūrą reguliuoti galima netgi nuotoliniu būdu.

  Taigi, kokį katilą ir, apskritai, šildymo būdą pasirinkti, reikia numatyti būsto statybos darbų pradžioje, o katilinę įrengti – vieną iš pirmųjų. Rinktis katilą reikia atsižvelgiant į daug skirtingų kriterijų, tačiau kainos pamiršti taip pat nebūtina, nes dažnai skirtingi pardavėjai tą patį katilą parduoda už skirtingą kainą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>