Kokie populiariausi patarimai tėvams auginantiems vaikus iki 2 metų?

 1. Gabija sako:

  Vaikai yra pats didžiausias turtas, kiekvienas džiaugiamės, kad jų turime. Tiems, kurie laukiasi ar turi pirmagimį dažnai kyla daug klausimų, žmonės domisi, kaip suteikti geriausias sąlygas savo vaikeliui užaugti geru žmogumi. Kiekvienam yra reikalingi patarimai tėvams auginantiems vaikus. Ką reikia žinoti kiekvienam?

  Kaip mokyti ir lavinti vaiką?

  Mokymo medžiaga: grupuokite objektus pagal formą, dydį, spalvą, rinkite piramides, sudėkite mozaiką, figūrėles ant spalvingų medinių pagaliukų, kuriuos vaikai gali pavadinti, išmokyti. Raskite 3 – 5 vienodas raides, sudėkite skaičius į įvairių formų ir dydžių iškarpas. Atsižvelgdami į dėžutės formą ir dydį, pasirinkite dėžutei tinkamą dangtelį. Atpažinkite 6 pagrindines spalvas. Atsineškite žaislus: įmeskite į vandenį įvairius žaislus, susprogdinkite, gaudykite vandenyje šaukštu. Plūduriuokite žaislą, vairuokite automobilį „ant kelio“ ir pasiimkite žaislą su savimi. Atsineškite lėles ir pan. Žaiskite su žaislais tarsi gyvais: maitinkite šaukštu, gerkite, miegokite, vaikščiokite, maudykitės. Vienu metu maitinkite daug lėlių. Teisingai naudokite įrankius.

  Kaip praplėsti vaiko žodyną?

  Pagrindinis kalbos ugdymo metodas turi būti kasdienis įvairių vaikų bendravimas Tėvai turi smagiai kalbėtis su vaikais žaisdami, valydami ir valgydami. Kalba turėtų vystytis įdomiai, natūraliai susiejant kalbą, judesį ir muziką: tautosaka, garso imitacija, momentiniai žodžiai, skaičiavimai, lietuviškos dainos, rateliai ir žaidimas. Žiūrėkite su vaiku tinkamas televizijos laidas ir užduokite klausimus: „Ką tu ten matai? Ką tu darai?“ Atkreipkite dėmesį į tai, kuo vaikas domisi, į ką žiūri, ką rodo, bando pasakyti, išreikšti, visa tai reikia įvardinti, paaiškinti vaikui suprantama kalba. Padėkite jam išreikšti mintį ir ją išplėsti. Kai tėvai bendrauja su savo vaikais, jie turi stengtis, kad jų žodžiai ir kūno kalba būtų aiški, teisinga, vaizdinga ir nemonotoniška. Paveikslėlių knygos puikiai tinka vaikų žodynui praturtinti, kiekvienas privalo turėti knygą. Vaikams svarbūs suprantami, reprezentatyvūs dalykai. Dvejų metų vaikams tai patiks, taip pat atraskite pažįstamus objektus ir situacijas, dvimečiams – nauji dalykai gali praplėsti jų akiratį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>