Kur ieškoti automobilių elektronikos komponentų?

  1. Aidas sako:

    Elektronikos komponentai šiuolaikinėje automobilių pramonėje vaidina vis didesnį ir didesnį vaidmenį kasmet. Palyginus 2000-ujų ir 2020-ujų metų duomenis, paaiškėja jog iš tiesų per šį laikotarpį išlaidos elektronikos komponentams vienos transporto priemonės gamybos procese padidėjo daugiau nei dvigubai – nuo 18% iki 40%. Ir tendencijos rodo tai, jog šie skaičiai ir toliau tik didės. Pagrindinė tokių skaičių priežastis yra neabejotinai didelis dėmesys automobilinės pramonės elektrifikacijai – hibridinių ir visiškai elektrinių transporto priemonių atsiradimas. Taip pat nereikėtų pamiršti ir pastovų turimų sistemų vystymą ir tobulinimą, siekiant net ir tradiciniu kuru varomus automobilius padaryti efektyvesnius, švaresnius ir patrauklesnius vartotojams.

    Ne mažą dalį elektronikos komponentų poreikio augime vaidina ir įvairiausių išmaniųjų bei pramoginių sistemų vystymas. Kaip pavyzdį galima įvardinti stabilizavimo sistemas ir padangų slėgio daviklius. Dar 2004 metais jie buvo montuojami tik 20% ir 1% automobilių atitinkamai. Tačiau jau 2017 situacija pasikeitė iš esmės ir jau visuose transporto priemonėse galima rasti stabilizavimo sistemą, o 80 % ir padangų slėgio daviklius.

    Visa tai neabejotinai susiję ir su tuo, kad vis daugiau automobilių gedimų yra susiję nebe su mechaninėmis dalimis, o būtent su elektronikos komponentais. Didėjantis įvairių sensorių ir daviklių skaičius, tokių kaip lambda zondas, MAP davikliai ir pan., reiškia ir tai kad auga tikimybė, jog vienas ar kitas jų su laiku turės būti pakeistas. Patogumas vairuotojams tokiais atvejais yra tai, jog didžioji dauguma tokių gedimų yra tiksliai nustatomos pačio automobilio sistemos, apie ką ji gali iš anksto perspėti vairuotoją. Tai leidžia savininkams savarankiškai surasti reikiamą detalę net ir internetinėje parduotuvėje, kur dažniausiai jos yra pigesnės, nei perkant servise.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>