Lietuva–Belgija: ką pamatyti per savaitgalį?

 1. Tomas sako:

  Visi dirbantieji laukia ilgųjų savaitgalių, ypač šiltuoju metų laiku, nes toks savaitgalis prilygsta trumpoms atostogoms. Toks savaitgalis ateina, o kartu su juo – ir klausimas, o ką nuveikti per tokį savaitgalį? Ilgieji savaitgaliai – puiki proga aplankyti kurį nors Europos miestą: pamatyti svarbiausius lankytinus objektus, paragauti vietinio maisto ir pasisemti naujų jėgų tolimesniems darbams. Viena iš galimų ilgojo savaitgalio kelionių krypčių gali tapti Lietuva–Belgija. Taigi, ką per trumpą laiką galima pamatyti Belgijos sostinėje Briuselyje?

  Pirmiausia, žinoma, vertėtų aplankyti Didžiąją aikštę – pagrindinę Briuselio aikštę, įrauktą į UNESCO saugomų objektų sąrašą. Taip pat smaližiams rekomenduojama aplankyti šalia Didžiosios aikštės įsikūrusį kakavos ir šokolado muziejų, nes šokoladas yra Belgijos pasididžiavimas. Šalia Didžiosios aikštės yra įsikūręs ir miesto muziejus, kuriame galima pamatyti visus besišlapinančio berniuko skulptūros dėvėtus kostiumus bei susipažinti su miesto istorija.

  Taip pat nevalia pamiršti ir pačios besišlapinančio berniuko skulptūros – garsiausios Briuselio skulptūros. Įdomu, kad Briuselio aplankyti atvykę kitų šalių lyderiai berniuko skulptūrai „dovanoja“ savo šalies tradicinius kostiumus.

  Norintiems Briuselyje susipažinti su visa Europa verta aplankyti netoli miesto esančiame Mini Europos parke, kuriame yra 1:25 sumažintu mastelio santykiu atvaizduoti garsiausi Europos pastatai ir ypatingo dėmėsio susilaukiantis Atomiumas – metalinė konstrukcija, kuri vaizduoja 165 mlrd. kartų padidintą geležies atomą.

  Be kita ko, Briuselyje verta aplankyti ir Briuselio Karališkuosius rūmus, Parlamento kvartalą, komiksų muziejų, Karališkąjį dailės muziejų, taip pat Šv. Mykolo ir Gudulos katedrą ir daugybę kitų objektų. Ką aplankyti, turite išsirinkti patys, nes savaitgalis Briuselyje prabėgs labai greitai, o įspūdžius, išliekančius labai ilgai, kuriate Jūs patys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>