Nekilnojamojo turto vertinimas: kaip nustatoma būsto kaina?

 1. administratorius sako:

  nekilnojamo turto verte

  Nekilnojamojo turto vertinimas yra vienas iš svarbiausių dalykų norint pirkti ir parduoti būstą. Turto vertinimas yra atliekamas pardavėjui, norint parduoti būstą greitai, už teisingą, rinkoje šiuo metu esančią kainą, o pirkėjui, svarbu, jog už būstą nebūtų permokėta. Turto vertinimas yra atliekamas ir įsigyjant būstą su paskola.

  Nuo kokių pagrindinių dalykų priklauso nekilnojamo turto vertė?

  1. Visų pirma tai priklauso nuo vietos, kurioje yra nekilnojamas turtas. Pavyzdžiui, jei Jūsų norimas įvertinti būstas yra kažkokiame kaimelyje, kuris yra gerokai nutolęs nuo miesto, pripažinkime, jog logiška, kad šio turto vertė nebus tokia, kokia galėtų būti, jei būstas stovėtų Kauno ar tuo labiau Vilniaus mieste. Namo vertę tokiais atvejais dažniausiai nulemia žemės sklypo dydis, aplinka ir kraštovaizdis.
  2. Nekilnojamo turto vertė taip pat priklausys nuo vidaus apdailos bei įrengimo. Savaime yra suprantama, kad lyginant tokio pat namo ar buto dydžio kainą, esančio tame pačiame rajone ar net laiptinėje, kainos skirsis. Tai daugeliu atveju priklauso nuo vidaus įrengimo. Labiausiai yra vertinami kokybiški, naujai įrengti būstai. Taip pat ar būstas yra parduodamas su baldais ar be jų, kokia jų būklė. Brangiausiai parduodami tradiciškai, tačiau madingai įrengti būstai.
  3. Rinka. Turbūt kiekvienam žinoma, kad turto rinkos kaina niekuomet nebūna pastovi. Ji svyruoja dėl pirkėjų ir pardavėjų lūkesčių. Vyrauja tokia tendencija, jei tarp žmonių pradeda plisti nuomonė, kad nekilnojamas turtas brangs, didžioji dalis pirkėjų mažiau derėsis ir greičiau pirks.

  Kiek laiko užtrunka turto vertinimas ir kokios yra kainos?

  Verinimo laikas priklauso nuo objektų gausos ir skaičiavimo sudėtingumo. Taip pat labai svarbu kiek tikslią pirminę informaciją savininkas pateikia turto vertintojams. Dažniausiai būsto vertinimas užtrunka 2 – 3 dienas ir siekia apie 150 eurų sumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>