Pasyvaus namo paslaptys

 1. administratorius sako:

  Dabar retai kas nėra girdėjęs ir nežino kas yra pasyvus namas. Šie namai tampa vis populiaresni ir planuojama kad iki 2030 metų tokio tipo nauji namai užims daugiau nei 70% privačių namų rinkos. Ši idėja gimė daugiau nei prieš du dešimtmečius vakarų Europoje. Tokio namo statybos principų laikymas yra raktą į sėkmę kokybiškam gyvenimui kuo mažesnėms energijos sąnaudomis. Sakoma kad gerai pastatytam šiltam namui dviejų asmenų šeimaos poreikiams turėtų pakakti elektros energijos tiek kiek jos sunaudoja pora elektros prietaisų. Jei planuojate statyti pasyvų namą atkreipkite dėmesį į keletą dalykų.

  Storas šilumos izoliacijos sluoksnis yra bene svarbiausias faktorius. 30-50 cm storio polistirolo arba akmens vatos sluoksnis yra pakankamas kad šiluminė varža atitiktų šiam standartui keliamus reikalavimus.

  Jokio šalčio tiltelių durų tarpuose, ypatingai vitrininiuose languose, labai svarbu gerai izoliuoti pamatus nuo šalčio prasiskverbimo į patalpų vidų.

  Standartus atitinkantys 6-8 kamerų langų ir durų profiliai, 3 stiklų paketas užpildytas dujomis, gamintojo rekomenduojami montavimo būdai ir atitinkamos medžiagos. Namas statomas ir langai išdėstomi atsižvelgiant į pietų ir šiaurės puses.

  Ventiliacija kurią galite valdyti. Ne, tai ne langų pravėrimas kuomet kambaryje per karšta. Rekuperatorius būtinas. Kas tai yra rekuperatorius? Tai paprastu principu veikiantis įrenginys ištraukiantis iš namo seną orą ir tiekiantis į vidų šviežų. Priklausomai nuo metų laiko oras paduodamas pašildytas arba atvėsintas. Išvengiama staigių temperatūros pokyčių, skersvėjo, o tuo pačiu ir energijos nuostolių.

  Rekomenduojama naudoti kuo daugiau atsinaujinančios energijos šaltinių t. y. saulės baterijų, vėjo generuojamos energijos, namuose įrengti markizes ir naudoti tinkamas užuolaidas kurios įleistų arba užstotų saulės šviesą tada kai jos nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>