Pomidorai – plačiai naudojama ir nesunkiai auginama daržovė?

  1. Ona sako:

    Yra daug įvairių daržovių, kurios yra populiarios tik tam tikru sezonu, pavyzdžiui, moliūgai, kurios gali būti naudojamos tik tam tikruose patiekaluose, pavyzdžiui, kalafiorai, kurios turi tam tikrus apdirbimo būdus, pavyzdžiui, bulvės, ir panašiai. Tačiau yra ir tokių daržovių, kurios vartojamos visus metus, tinka beveik visuose patiekaluose ir turi labai daug vartojimo būdų, viena iš tokių daržovių yra pomidorai.

    Pomidorai taip pat yra viena iš daugiausiai rūšių turinti daržovė – jų yra nuo mažiausių iki didžiausių, nuo saldžių iki rūgščių, nuo geltonų iki netgi juodų ir dar daug kitų įvairių rūšių ir charakteristikų. Šias daržoves galima valgyti žalias, galima kepti, virti, troškinti, konservuoti arba kitaip apdoroti, iš jų taip pat gaminami įvairūs padažai, sultys ir kiti produktai. Pomidorai neatsiejama įvairių salotų, padažų ir troškinių dalis, vertinama beveik visų pasaulio šalių garsiausių virtuvės šefų.

    Pomidorai yra palyginti lengvai auginama daržovė, tinkanti Lietuvos klimatui ir šaltuoju metų laiku gali būti auginama šildomuose šiltnamiuose, o šiltuoju puikiai vaisius veda tiek nešildomuose šiltnamiuose, tiek lauke. Nereikalauja ypatingos priežiūros, reikia tik šilumos bei šviesos, drėgmės ir atramos, kad galėtų vesti vaisius, kuriuos, be abejo, reikia nuolatos nurinkti, kad atsirastų vietos naujiems vaisiams ir nenulenktų bei taip nenulaužtų augalo.

    Pomidorai yra auginami iš sėklų, kurios pirmiausia yra daiginamos, o vėliau perkeliamos į nuolatinę augalo vietą. Svarbiausia pasirinkti kokybiškus sėklų arba daigų tiekėjus, pardavėjus, turinčius patirties šioje srityje, nes tik jie ir tinkama augalų priežiūra gali užtikrinti kokybišką ir gausų derlių ir tai, kad vaisiai bus skanūs, sultingi ir gražūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>