Skandinaviško interjero pagrindinės taisyklės

 1. Aidas sako:

  Skandinaviškas stilius pasižymi švariu, šviesiu bei minimalistiniu dizainu. Jį kurti gali pasirodyti ne taip ir sudėtinga, tačiau kaip ir kiti interjero stiliai, šis taip pat turi tam tikras kūrimo taisykles.

  Kad būtų galima visiškai įgyvendinti šio stiliaus interjero sumanymą, geriausia iš anksto apgalvoti ir jį numatyti. Paprastai skandinaviškas stilius asocijuojasi su daug šviesos ir erdviais langais, kurie tarsi sujungia vidaus ir lauko erdves į vieną visumą. Šiuos paprastai puošia minimalistiniai apdangalai, čia puikiai dera medinės žaliuzės ar šviesių tonų užuolaidos, gali būti papuoštos išraiškingais ornamentais.

  Pagrindinis skandinaviškos stiliaus akcentas – natūralumas. Kuriant skandinavišką stilių, natūralaus medžio akcentai – tiesiog būtina sąlyga. Tai stilius, kuriam vertėtų išlaikyti bendrą koncepciją, neperkrauti, išlaikyti šviesius, baltai, pilkai spalvai artimus atspalvius. Todėl čia neretai natūralus medienos gelsvumas gesinamas, daug kur vyrauja balintos medienos tonai. Nors pavieniai interjero kūrėjai vis dažniau mėgsta įnešti šiek tiek ryškesnių, kontrastingesnių detalių.

  Kurdami skandinavišką stilių, taip pat neprašausite pro šalį, sienose bei lubose medieną panaudodami kaip apdailos detalę. Panaudodami šiek tiek skirtingo atspalvio medieną nei grindų, suteiksite erdvei tam tikro žaismingumo bei ekspresyvumo.

  Tuo tarpu baldai pasižymi dažniausiai griežtesnėmis linijomis, jų apdailoje dominuoja natūralaus medžio detalės, kojelės ar kiti elementai. Siekiama erdves išnaudoti maksimaliai, todėl didžiausias dėmesys skiriamas baldų funkcionalumui. Skandinaviški kavos staliukai išsiskiria minimalistiniu moderniu dizainu, būdinga natūralaus medžio bei metalo konstrukcijos kombinacija, kuri užtikrina jų ilgaamžiškumą.

  Visiškam šio stiliaus išpildymui, neužmirškite pagrindinėje erdvėje įrengti židinį ar krosnelę. Tai yra dar vienas iš svarbių skandinaviško interjero stiliaus akcentų. Priklausomai nuo kambario išplanavimo ir galimybių, šį įrenginį geriausiai sumontuoti kambario kampe. Tai yra būtent skandinaviškam interjero stiliui būdinga koncepcija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>