Skyrybų procesas vieno sutuoktinio iniciatyva

 1. administratorius sako:

  Santuoka gali būti smagus laikotarpis žmonių gyvenime, tačiau tuo pačiu tai sudėtingas procesas, nes visam gyvenimui įsipareigojama gyventi su antrąja puse ir kai kurias atvejais tai gali būti ypač sudėtinga. Dėl to pradeda kilti mintys ar tai tikrai tas žmogus ir ar verta tęsti ateitį su juo. Kai pradeda kilti tokios ar panašios idėjos, verta sunerimti ir galbūt pasidomėti blogiausiu, o kartais net geriausiu scenarijumi – skyrybomis.

  Skyrybos vyro iniciatyva ar žmonos – skiriasi?

  Skyrybos gali būti inicijuojamos keliais būdais: bendru sutuoktinių sutarimu ar dėl vieno sutuoktinio kaltės. Kreipiantis į advokatus būtent dėl pastarojo, kuomet vienas iš sutuoktinių nebegali gyventi santuokoje, būtina pasitikrinti, ar tai daryti bus galima ir ar užteks tam įrodymų. Skyrybos vyro iniciatyva ar žmonos, tam visiškai nėra skirtumo, nes skyrybų procesas būna lygiai toks pats. Imtis tokių skyrybų galima jei tinka bent vienas iš žemiau pateiktų punktų:

  • Separacija. Tai laikotarpis, kad sutuoktiniai gyvena atskirai. Jei šis laikotarpis tęsiasi metus ar daugiau, galima kreipti dėl skyrybų.

  • Neveiksnumas. Tai galioja jei vienas iš sutuoktinių po santuokos sudarymo, teismo pripažintas neveiksniu.

  • Atsiribojimas. Jei vienas iš sutuoktinių, teismo pripažinta, nežinia kur yra.

  • Laisvės atėmimas. Jei vienas iš sutuoktinių atlieka laisvės atėmimo bausmę daugiau nei metus.

  Jei bent vienas iš prieš tai išvardintų aspektų tinka konkrečiu atveju, tuomet galima kreiptis į advokatus ir teismą dėl santuokos nutraukimo. Pildant skyrybų pareiškimą privalo būti nurodyta, ką kiekvienas iš sutuoktinių privalo vykdyti. Tokiu atveju, jei teismas mato galimą žalą bendram turtui ar vaikams, jis pasilieka teisę sutuoktinių neišskirti ir duoti laiko tam tinkamai pasiruošti. Tokiu atveju pagelbėti gali advokatai, kurie nusimano teisminiuose reikaluose ir gali pakonsultuoti ar patarti kaip ir ką daryti būtų geriausia. Advokato dėka galima nesunkiai pasiruošti skyryboms ir išvengti netikėtų ne malonumų ateityje.

  Taigi, jei nusprendėte nutraukti santuoką su antrąja puse, vertėtų pasidomėti visais reikalavimais bei galimybėmis ir viskam pasiruošti iš anksto. Norint tai padaryti greitai ir kokybiškai rekomenduojama kreiptis į kvalifikuotus teisės advokatus, kurie padėtų visais klausimais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>