Židiniai: kaip prižiūrėti?

 1. Laura sako:

  Kaip ir kiekvienais metais, ateinant šaltajam sezonui, pagrindinis daugelio gyventojų rūpestis – šildymas. Žinoma, rūpesčių mažiau, jei gyvenate bute, kuriame sistema nesikeičia ir nesikeis dar daug metų, o ir prižiūrėti nereikia. Nuosavame name šildymo sistemos alternatyvos yra įvairesnės, jų priežiūra taip pat savita. Viena iš galimų šildymo sistemų – židinys. Šiuo metu juos nuosavuose namuose galite pamatyti vis dažniau. Židinys įgauna didesnį populiarumą, nes tai ne tik šilumos šaltinis, bet ir interjero detalė, suteikianti namams jaukumo, individualumo. Norint, kad židiniai tinkamai ir ilgai tarnautų, juos reikia prižiūrėti, kaip?

  Gerai įrengtiems židiniams daug priežiūros nereikės. Idealiu atveju, šeimininko pareiga bus išsiimti suodžius ir įvairiais intervalais įkrauti kurą. Kasdienę techninę priežiūrą galite atlikti ir savarankiškai, tai visai paprasta, nereikia nei ypatingos įrangos, nei specialių įgūdžių. Vieni iš pagrindinių, priežiūros reikalaujančių, židinio elementų yra stiklas, suodžiai bei pelenai, židinio vidus ir kaminas.

  Bent kas dvejus, geriausia, kas metus atlikite židinio, o kartu ir kamino techninę priežiūrą. Kai židinys švarus, ugnis gerai matoma, mediena jame sudega švariai, je yra priešingai, suskubkite išvalyti tiek židinį, tiek kaminą.

  Neleiskite židinyje susikaupti pelenams. Jie ne tik trukdo oro cirkuliacijai, kuri ne tik blogina ugnies degimą, bet ir mažina židinio efektyvumą.

  Stiklas dažniausiai aprūksta dėl prastų, drėgnų malkų. Drėgnas malkas galima kūrenti tik išskirtiniu atveju, kai židinys yra pakankamai įkaitęs. Labai svarbi ugniakuro konstrukcija, deflektoriaus forma. Stiklą galima valyti tik jam visiškai atšalus, šiltu vandeniu, įpylus į jį acto esencijos ar valymo miltelių arba būtent tam įsigytomis priemonėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>