Kokį darželį rinktis: valstybinį ar privatų?

  1. Edgaras sako:

    Anksčiau visi tėvai savo vaikus siųsdavo į valstybinius darželius, tačiau pastaruoju metu su jais yra nelabai gera situacija, kadangi reikia labai ilgai laukti eilės. Taip, kartais tenka laukti ne tik mėnesį, tačiau ir pusmetį, o gal ir visus metus. Tai neretai priklauso ir nuo to, kokioje vietovėje gyvenate. Tačiau, labiau įsigilinus, ne tik tai atstumia mus siųsti vaikus į valstybinį darželį. Ten ne visuomet dirba patys geriausi pedagogai – neretai jie būna išėję dirbti kitur, pavyzdžiui, į privatų darželį Vilniuje. Dabar privačių darželių atsirado kur kas daugiau, negu buvo kada nors anksčiau. Tai yra visiškai suprantama, kadangi poreikis pasidarė kur kas didesnis, ir jeigu nebūtų privačių darželių, abu dirbantys tėvai nelabai turėtų kur dėti savo vaikus dieną. Tad reikia tik pasidžiaugti, kad privatūs darželiai Vilniuje atsirado. Tačiau kuo jie konkrečiai skiriasi?

    Čia jūsų vaikui bus skiriama kur kas daugiau dėmesio – jūsų vaikas bus apsuptas profesionalių pedagogų, kurie su juo bendraus ne būtinai grupėse, tačiau ir individualiai, asmeniškai. Prie kiekvienos vaikų grupės dirba bent jau trys auklėtojai, o neretai ir dar daugiau. Taip pat yra ir auklėtojų padėjėjos, kurios gali dirbti ir kaip psichologės, ir logopedės. Personalo profesionalumas yra labai svarbus dalykas, tačiau kaip padaryti taip, kad vaikas norėtų kiekvieną rytą eiti į darželį?

    Profesionalūs privatūs darželiai Vilniuje gali tai nesunkiai padaryti, kadangi čia yra puiki erdvė žaidimams ir užduotims, yra sporto salė, taip pat yra speciali salė žaidimams, stalo žaidimams, poilsio kambariai. Viskas yra labai puikiai ir moderniai suplanuota, o kuomet bus geras oras, vaikai galės išeiti į lauką, kur jų laukia jų pačių kuriamas sodas, kuris priklauso darželiui. Taigi, jūsų vaikas išmoks mylėti gamtą ir įgaus tikrai daug žinių, o svarbiausia yra tai, jog jam bus labai smagu ir linksma. Taip gerai auklėjamas vaikas užaugs kilnia asmenybe ir puikiu žmogumi.

  2. Leonidas sako:

    Ekonominė padėtis Lietuvoje vis labiau gerėja, kas, mano manymu, taps milžiniška paspirtimi privačių darželių populiarumo didėjimui, kadangi didesnė kaina, norint vaikus vesti į juos, yra pagrindinė priežastis, kodėl valstybiniai vaikų darželiai vis dar yra konkurencingi. Nuomonė tokia dėl to, jog su privačiais darželiais teko susidurti asmeniškai – juose dirba tikri šios srities profesionalai, kurie turi galimybę dirbti puikiai ne tik vaikų priežiūrai, bet ir ugdymui parengtoje aplinkoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

//]]>